CSM Satu Mare – CS Caraş Severin 26-27


După un joc extrem de disputat handbaliştii de la CSM Satu Mare au pierdut vineri, 23 martie, în faţa CS Caraş Severin. La finalul meciului tabela de marcaj arăta scorul de 26 la 27, în favoarea oaspeţilor.

Întâlnirea dintre cele două echipe a avut loc de la ora 17.00, în sala de sport a LPS Satu Mare. Cele două echipe au mers cap la cap însă handbaliştii noştri au intrat la pauză cu un avantaj de un punct (13-12). Prima parte a reprizei secunde a fost dominată de băieţii noştri care s-au distanţat în două rânduri de oaspeţi, la trei goluri diferenţă. Apoi echipa noastră s-a văzut condusă reuşind să readucă egalitatea pe tabela de marcaj (25-25) în minutul 56. Oaspeţii au înscris două goluri în ultimele minute de joc, reuşind astfel să învingă echipa noastră cu scorul de 26-27.

Un Comentariu la "CSM Satu Mare – CS Caraş Severin 26-27"