Un fleac. I-am ciuruit!

Olimpia Satu Mare a învins astăzi, 5 noiembrie, CS Zlatna într-un meci cu câteva ocazii ratate de jucătorii ambelor echipe. Întâlnirea a avut loc de la ora 14.00, pe Stadionul Olimpia din Satu Mare.

La pauză tabela de marcaj arăta scorul de 2 la 0 în favoarea Olimpiei Satu Mare. Golurile marcate în minutele 14 şi 34 a primei reprize au adus echipa noastră în avantaj. Jucătorii noştri nu şi-au dezamăgit galeria nici în repriza a doua marcând alte două goluri în poarta celor de la CS Zlatna. Desigur nu au lipsit nici momentele de tensiune. La finalul unei ofensive bine gândite cei de la Zlatna au nimerit bara în minutul 57 al meciului iar două minute mai târziu a venit rândul băieţilor noştri să rateze dând bară după un şut din careu. Tensiunea a crescut şi la ratarea unui penalty, după ce un jucător al Olimpiei a fost faultat în careul advers. Aşa e fotbalul! Una peste alta însă la finalul meciului tabela de marcaj arăta 4 la 0 în favoarea echipei noastre şi o nouă victorie pe teren propriu.