Am pierdut titlul

După o partidă extrem de tensionată baschetbalistele de la ICIM Arad au reuşit să învingă şi luni seara pe teren propriu depăşind cu scorul de 61 la 57 elevele lui Dan Fleşeriu. Scorul de 3 la 1 la general decide soarta titlului din acest an. După un egal la Satu Mare arădencele au preluat conducerea la Arad, învingând CSM-ul duminică seara, 17 aprilie, fixând scorul la 2 la 1 la general. Meciul de astăzi a fost unul decisiv pentru ambele echipe. Dacă în primul sfert de joc CSM-ul conducea cu scorul de 15 la 11, al doilea sfert a adus egalitatea pe tabela de marcaj, 19-19. A început apoi războiul nervilor iar arădencele s-au dovedit a fi mai experimentate. Al treilea sfert s-a terminat cu scorul de 16 la 15 iar ultimul cu 15 la 8, arădencele adjudecându-şi astfel victoria şi … titlul de campioni naţionali în acest an la baschet feminin.