O medalie de aur şi trei de bronz la Campionatul Naţional de Judo

Aradul a găzduit în perioada 1-4 martie, finala Campionatului Naţional de Judo a instituţiilor aparţinând Ministerului Administraţiei şi Internelor (MAI). Inspectoratul Judeţean a Poliţiei de Frontieră (IJPF) Satu Mare a fost reprezentat de cinci sportivi care, în urma evoluţiilor de pe saltea (tatami) au obţinut o medalie de aur la categoria 100 kg, trei medalii de bronz la categoriile 66 kg, 73 kg şi 100 kg şi un loc cinci la categoria 81 de kg.

Agent Dinu Ştefan (SPF Petea) a obţinut medalia de bronz la categoria 66 kg, subinspector Vălean Adrian (SPF Halmeu) medaliat cu bronz la categoria 73 de kg, agent principal Condrad Ciprian (SPF Petea) medaliat cu bronz la categoria 100 de kg, agent Dinu Tudor din cadrul Detaşamentului Sprijin Operativ al IJPF Satu Mare a fost medaliat cu aur la categoria 100 de kg, iar agent Dragoş Sergiu din cadrul Detaşamentului Sprijin Operativ al IJPF Satu Mare a obţinut locul cinci la categoria 81 de kg. Participarea poliţiştilor de frontieră sătmăreni la acest concurs a fost posibilă datorită sprijinului oferit de conducerea IJPF Satu Mare, a Asociaţiei Sportive “Dacia 2003” şi IPA Regiunea 2 Satu Mare.