Poli Timişoara se apropie de de primul loc în Liga 1

Poli Timişoara a învins pe teren propriu liderul Oţelul Galaţi, scor 2-0, şi s-a apropiat la un singur punct de prima poziţie. Bănăţenii au deschis scorul în minutul 75, prin Cisovsky, iar Nikolici a majorat diferenţa în minutul 78.
Marian Iancu e mulţumit de victoria echipei sale şi de faptul că Timişoara s-a apropiat la doar un punct de liderul Oţelul Galaţi.
“Intrarea lui Nikolici a venit cu un plus, Timişoara a intrat cu un plus în a doua repriză, diferenţa e corectă. Diferenţa s-a făcut la o realizare de clasă a lui Zicu, la primul gol, la al doilea internaţionalul muntenegrean Nikolici a fost senzaţional.
Ca simplu om al tribunei, cred că Nikolici merită mai multe şanse, dar Cosmin stă cu ei la antrenamente, el ştie cel mai bine.Oricum vor pleca 2-3 jucători din cei care au jucat în această seară. I-a fost greu lui Haţegan să arbitreze în seara asta, ţinînd cont de ce a făcut cînd ne-a arbitrat pe noi.” a declarat patronul Timişoarei