Handbal: CSM Satu Mare – Muhlbach Sebeș 34-29

handbal

Elevii lui Nicolae Istrate au învins astăzi, 8 mai, echipa Muhlbach Sebeș, scor 34-29, în meciul etapei a 24-a, din cadrul Seriei B, Divizia A, la handbal masculin. Partida s-a jucat de la ora 11.00, la Sala de sport „Ecaterina Both” din Satu Mare.

La sfârșitul primei reprize, sătmărenii au intrat la vestiare cu un avantaj de trei goluri, scor 17-14. Handbaliștii de la CSM Satu Mare au dominat și repriza secundă. Astfel, la sfârșitul partidei, tabela de marcaj arăta scorul de 34 la 29.

Pentru CSM Satu Mare au marcat: Olah (7 goluri), Alisie (6), Rogoz (6), Varga (4), Petruș (3), Mateș (2), Morar (2), Ungar (2), Baros (1) și Olar (1).