Handbal: CSM Satu Mare-CNOT Brașov 29-29 (Foto&Video)

handbal1

handbal2

handbal3

handbal4

Echipa de handbal a CSM Satu Mare a terminat la egalitate, pe teren propriu, cu CNOT Brașov, partidă jucată astăzi, 27 martie. Meciul a contat pentru etapa a 21-a, a Diviziei A, Seria B, la handbal masculin.

Brașovenii au început în forță partida de astăzi, conducând CSM-ul încă din primele minute, scor 3-0. Echipa antrenată de Nicolae Istrate a reușit să readucă egalitatea pe tabela de marcaj în minutul 16, scor 8-8, după care CSM Satu Mare a preluat conducerea, terminând prima repriză la o distanță de două goluri de brașoveni (15-13).

Deși au fost momente când echipa noastră a condus chiar și cu cinci goluri în fața CNOT Brașov, oaspeții au recuperat diferența pas cu pas, reușind să egaleze (28-28), în minutul 58 al partidei. În cele din urmă, meciul s-a terminat la egalitate, scor 29-29.

Pentru CSM Satu Mare au marcat: Rogoz (7 goluri), Olah (5), Morar (4), Mureșan (4), Alisie (3), Petruș (3), Mateș (1), Baros (1) și Varga (1).

CSM Satu Mare va juca următorul meci în compania liderului, la Făgăraș, în data de 24 aprilie.