Handbal: CSM Făgăraș – CSM Satu Mare 32-24

handbal

Echipa de handbal a CSM Satu Mare a fost învinsă astăzi, 24 aprilie, de CSM Făgăraș cu scorul de 32 la 24 (la pauză 14-13). Meciul etapei 23 din Divizia A la handbal masculin s-a jucat în deplasare la Făgăraș.

Morar a încheiat prima repriză accidentat, a făcut entorsă și nu a mai putut evolua, iar în partea a doua a jocului, sătmărenii au avut ceva probleme și cu arbitrajul.

Pentru CSM Satu Mare au marcat: Olah (12), Mureșan (4), Rogoz (2), Ungar (2), Mateș (2), Alisie (1) și Olar (1).

În urma acestei înfrângeri, CSM Satu Mare rămâne pe locul II în clasamentul Diviziei A, Serbia B, cu 43 de puncte.

CSM Satu Mare va juca următorul meci acasă, în data de 8 mai cu formația din Sebeș.