Dansatorii de la „Royal Dance Club” Satu Mare, din nou la înălţime

Sportivii de la „Royal Dance Club” Satu Mare au participat sâmbătă, 27 respectiv duminică, 28 octombrie, la ediţia a IV-a a concursului internaţional de dans sportiv „WDSF Magnum Open Championship” de la Timişoara.

Astfel, David Maskulik şi Iris Roatiş au obţinut medalia de argint la „Open Basic Standard” şi la clasa „D”, categoria de vârstă 12-15 ani. La aceeaşi categorie de vârstă, perechea de dansatori Laurenţiu Ocian – Oana Iagher au ocupat locul IV în finala „Open Basic Standard”. Totodată, perechea mixtă de la cluburile „Stelele Dansului” din Oradea şi „Royal Club Dance” din Satu Mare, Raul Popa-Silvia Săvianu au obţinut medalia de bronz la „Open Basic Latino”, categoria de vârstă 12-15 ani.

La această competiţie au participat peste 500 de perechi de la cele mai puternice cluburi din ţară şi străinătate iar sătmăreanul Ovidiu Ignat a fost invitat ca arbitru la acest concurs.

Meritul aparţine atât sportivilor cât şi antrenotrilor Ovidiu Ignat, Cristian Mikle Cordea şi Marius Iepure.