CSM Satu Mare – Whirlpool Poprad 82-63

Elevele lui Dan Fleşeriu au înregistrat astăzi, 2 noiembrie, cea de-a doua victorie în cadrul Ligii Europei Centrale la baschet feminin. Fetele noastre au învins fără probleme echipa slovacă ZBK Whirlpool Poprad.

Meciul a avut loc de la ora 18.00 în Sala de sport a LPS Satu Mare. Primele care au urcat pe teren nu au fost jucătoarele celor două echipe ci fetele îmbrăcate de majorete, eleve ai Şcolii cu clasele I-VIII nr. 10 din Satu Mare. După dansul prezentat spectatorilor a început meciul. Sătmărencele au jucat ca la carte iar la finalul primului sfert de joc tabela de marcaj arăta scorul de 26 la 12. Avantajul a rămas în favoarea baschetbalistelor noastre pe parcursul primelor trei sferturi de joc pentru ca în ultimul sfert tabela de marcaj să arate egalitate: 20-20. Fluierul final a adus însă bucuria în tribune şi pe teren. Scorul final al întâlnirii a fost de 82 la 63.

Un Comentariu la "CSM Satu Mare – Whirlpool Poprad 82-63"