Fotbal: Olimpia Satu Mare-CSM Râmnicu Vâlcea 2-2

fotbal

Olimpia Satu Mare a terminat la egalitate (2-2) meciul jucat azi, 28 februiarie, în deplasare, în compania CSM Râmnicu Vâlcea, partida contând pentru prima etapă a returului Ligii a II-a la fotbal.

Meciul s-a jucat de la ora 11.00, și a fost arbitrat de Valentin Iugulescu din Târgoviște, acesta fiind ajutat la margini de Adrian Ionescu și Florin Pucheanu.

Scorul a fost deschis în minutul 25 al partidei de către Neagoe, care a scăpat singur în fața porții și a înscris fără probleme. În minutul 27 Faur restabilește egalitatea pe tabela de marcaj cu o lovitură de cap după o centrare venită din dreapta (1-1).

11 minute mai târziu, Rus scapă singur cu A. Popescu, portarul vâlcean respinge în prima fază, dar mingea ajunge din nou la jucătorul Olimpiei, care marchează (1-2).

Golul egalizator a fost marcat de Konyeha în minutul 73, dintr-o centrare a lui Neagoe, vâlceanul stabilind astfel scorul final al partidei, 2-2.