Volei: CSM Satu Mare-ACS Penicilina Iaşi 3-1

volei

Voleibalistele de la CSM Satu Mare au învins azi, 2 noiembrie, ACS Penicilina Iaşi cu scorul de 3-1. Meciul s-a jucat de la ora 18.30, la Satu Mare.

Elevele lui Adrian Pricop au trecut cu bine de confruntarea cu Penicilina Iaşi. Meciul a contat pentru etapa a VII-a a Diviziei A1 la volei feminin.

Sătmărencele şi-au adjudecat primele două seturi (28-26, respectiv 26-24), dar au pierdut setul al treilea cu 10 la 25. Elevele lui Pricop s-au concentrat pe deplin pe ultimul set reuşind să se impună cu scorul de 25 la 15. Astfel, la sfârşitul partidei balanţa a înclinat în favoarea echipei noastre (3-1).

Meciul de azi a fost arbitrat de perechea Coman M. – Stoica B, iar observator din partea federaţiei a fost desemnat Marin M.

În etapa următoare, echipa de volei a CSM Satu Mare va întâlni CS Dinamo Romprest Bucureşti. Meciul se va juca în deplasare, pe 28 noiembrie, de la ora 17.30.