Vezi care sunt cei mai buni piloţi de raliu din Satu Mare

Gala-acr

Sâmbătă, 16 noiembrie, pe pista ACR din Satu Mare s-a desfăşurat etapa a V-a (ultima din acest an) al Campionatului de “Rally Sprint” 2013. Competiţia a fost organizată de ACR Satu Mare, Clubul Sportiv “Auto Karting Rider’s” şi Primăria municipiului, reşedinţă de judeţ. Gala campionilor în cadrul căreia au fost înmânate diplomele şi medaliile a fost organizată în Sala “Esedra” de pe strada Gorunului nr. 6.

În continuare vă prezentăm lista câştigătorilor etapei a V-a pe categorii:

Grupa JN1:
Locul 1
Alex Balogh: 14 ani (Satu Mare, Mazda)
Locul II
Pintye Balázs: 11 ani (Satu Mare, Honda)
Locul III
David Tarţa: 11 ani (Baia Mare, Suzuki Swift)

Grupa JN2
Locul I
Laurenţiu Kira: 17 ani (Satu Mare, Honda)
Locul II
Flaviu Purgui: 15 ani (Satu Mare, Peugeot)
Locul III
Emilian Pereş: 17 ani (Satu Mare, Mazda)

ON1

Locul I
Tiberiu Füstös (Dej, Mitsubishi)
Locul II
Laurenţiu Kira (Satu Mare, Honda)
Locul III
Kis Kasza Szilárd (Satu Mare, Honda)

ON2
Locul I
Cosmin Caraba (Satu Mare, Toyota)
Locul II
Kis Kasza Szilárd (Satu Mare, Honda)
Locul III
Alex Balogh (Satu Mare, Mazda)

ON3

Locul I
Raul Bakonyi (Satu Mare, BMW)
Locul II
Kovács Levente (Satu Mare, BMW)

OOP1
Locul I
Richard Majer (Satu Mare, Honda)
Locul II
Mihai Vezendan (Satu Mare, Honda)
Locul III
Florin Stecka (Satu Mare, BMW)

OPEN 1
Locul I
Richard Majer (Satu Mare, Honda)
Locul II
Cosmin Caraba (Satu Mare, Toyota)
Locul III
Kis Kasza Szilárd (Satu Mare, Honda)

Câştigătorii fiecărei grupe a Campionatului Naţional de “Rally Sprint” 2013:

Grupa JN1:
Locul I
Alex Balogh, 14 ani (Satu Mare, Mazda)
Locul II
Pintye Balázs, 11 ani (Satu Mare, Honda)
Locul III
David Tarţa, 11 ani (Baia Mare, Suzuki Swift)

Grupa JN2
Locul I
Laurenţiu Kira, 17 ani (Satu Mare, Honda)
Locul II
Flaviu Purgui, 15 ani (Satu Mare, Peugeot)
Locul III
Emilian Pereş, 17 ani (Satu Mare, Mazda)

Grupa ON1:
Locul I
Tiberiu Füstös (Dej, Mitsubishi)
Locul II
Kis Kasza Szilard (Satu Mare, Honda)
Locul III
Andrei Füstös (Dej, Mitsubishi)

Grupa ON2:
Locul I
Cosmin Caraba (Satu Mare, Toyota)
Locul II
Edgard Balogh (Satu Mare, Mitsubishi)
Locul III
Kis Kasza Szilard (Satu Mare, Mazda)

Grupa ON3
Locul I
Cătălin Farcău (Satu Mare, BMW)
Locul II
Raul Bakonyi (Satu Mare , BMW)
Locul III
Kovács Levente (Satu Mare, BMW)

Grupa ONLY OPEN 1:
Locul I
Richard Majer (Satu Mare, Honda)
Locul II
Mihai Vezendan (Satu Mare, Honda)
Locul III
Kui Ferenc (Satu Mare, Seat)

Grupa ONLY OPEN 2
Locul I
Florin Stecka (Satu Mare, BMW)
Campioana grupei “FEMININ”
Natalia Ramona Iocsak (Livada, Suzuki)

Grupa Open
Locul I
Richard Majer (Satu Mare, Honda)
Locul II
Cosmin Caraba (Satu Mare, Toyota)
Locul III
Florin Stecka (Satu Mare, BMW).

Comentarii

comentarii

Leave a Reply

Your email address will not be published.