Baschet: Phoenix Galaţi-CSM Satu Mare 74-69

csm-montpellier44
După eşecul suferit la Târgovişte, baschetbalistele de la CSM Satu Mare au contabilizat vineri, 15 noiembrie încă o înfrângere, de această dată în faţa echipei Phoenix Galaţi. Elevele lui Peter Eles au jucat în deplasare, iar meciul a contat pentru etapa a VIII a Ligii Naţionale de Baschet Feminin.

Gazdele au încheiat primul sfert la o diferenţă de 4 puncte (18-14). În sfertul al doilea sătmărencele au mai reuşit să se apropie de adversare însă au intrat la vestiare în dezavantaj, la pauză tabela de marcaj arătând scorul de 34 la 33 în favoarea gălăţencelor.

Gazdele au câştigat sfertul al treilea (24-11) la o diferenţă de 13 puncte însă au pierdut ultimul sfert cu 16 la 25. La finalul partidei tabela de marcaj arăta scorul de 74 la 69 în favoarea echipei Phoenix Galaţi.

În următoarea etapă, sâmbătă, 23 noiembrie CSM Satu Mare va întâlni pe teren propriu, Universitatea Cluj.

3 Comentarii la "Baschet: Phoenix Galaţi-CSM Satu Mare 74-69"