Aur, argint şi bronz pentru dansatorii de la Royal, la “Cupa Mediaş”

royal-dance
Sportivii de la “Royal Dance Club” Satu Mare au participat sâmbătă, 26 octombrie la Mediaş la cea de-a VII-a ediţie a Concursului naţional de dans sportiv “Cupa Mediaş”. La această competiţie dansatorii noştri au obţinut o medalie de aur, una de argint şi una de bronz.

La concurs au fost prezenţi peste 200 de perechi din ţară iar Ovidiu Ignat a fost invitat ca arbitru la această competiţie. Perechile de la “Royal Dance Club” au avut o evoluţie remarcabilă obţinând următoarele rezultate la diferite categorii de vârstă şi clasă:
Laurenţiu Ocian-Oana Iagher (FOTO), locul I la Open Basic Standard, vârsta 14-15 ani
Thomas Sollosi-Luiza Jurcuţ, locul II la Open Basic Latino şi locul III la clasa D, vârsta 14-15 ani.
Tot în acest sfârşit de săptămână perechea David Maskulik-Iris Roatiş a participat la Ujgorod (Ucraina) la Concursul internaţional de dans sportiv “Carpathian Euroregion Cup 2013” unde au obţinut medalia de argint la clasa C, vârsta 14-15 ani.
Meritul pentru aceste rezultate aparţine atât sportivilor cât şi antrenorilor Ovidiu Ignat, Otto Varga, Cristian Cordea Mikle şi Marius Iepure.