Handbal: CSM Satu Mare a învins Extrem Baia Mare

handbal
Handbaliştii de la CSM Satu Mare au îngenunchiat azi, 22 septembrie echipa Extrem Baia Mare tocmai la ea acasă. La sfârşitul partidei tabela de marcaj arăta scorul de 31 la 33, în favoarea sătmărenilor. Meciul jucat în deplasare a contat pentru etapa I a Diviziei A, Seria B la handbal masculin.

Dacă prima parte a jocului a fost cât se poate de echilibrată, din minutul 15 băieţii lui Nicoale Istrate s-au distanţat de echipa gazdă intrând la vestiare cu un avantaj de 6 puncte (13-19). În prima parte a reprizei secunde sătmărenii au reuşit să menţină diferenţa la goluri însă spre sfârşitul partidei gazdele s-au apropiat ameninţător la puncte, reuşind să egaleze în minutul 54. Cu toate acestea băieţii lui Istrate au reuşit să se mobilizeze pe finalul partidei şi să învingă gazdele la o diferenţă de două puncte (31-33).
În următoarea etapă, duminică, 29 septembrie, CSM Satu Mare va juca tot în deplasare cu CSS Sighişoara.