Show automobilistic la Carei. Vezi rezultatele etapei

Raliu-(1)

1002539_10200262702035707_1419941613_n994867_413177735467096_110469507_n913098_709902059039443_1915728634_n554880_10200262714156010_2075931891_n523983_449401535166826_1924688836_n

Vremea însorită a scos din locuinţe mulţi careieni care au asistat la un spectacol de zile mari … cu un nou record de participare, adică 65 de concurenţi. Între manşe, spre deliciul spectatorilor au fost demonstraţii de derapaj controlat (drift) iar şase norocoşi au putut sta lângă piloţii care au făcut un adevărats pectacol.

Ediţia a VIII-a se împarte în mai multe clase, după cum urmează:

Grupa junior:

– JN1 – persoane cu vârsta între 8-15 ani, cu autoturisme cu tracţiune faţă sau spate cu capacitatea cilindrică reală sauechivalentă de maxim 2000 cmc şi cu putere maximă de 150 CP

– JN2 – persoane cu vârsta între 15-18 ani, autoturismele menţionate la JN1

Grupa nelicenţiaţi:

– ON1 – autoturisme cu tracţiune faţă cu o capacitate cilindrică reală sau echivalentă de maxim 1500 cmc

– ON2 – tracţiune faţă, între 1501-2000 cmc

– ON3 – autoturisme cu tracţiune pe spate indiferent de capacitatea cilindrică

Grupa“Only Open” -undeparticipă toţi concurenţii care nu se regăsesc în grupele de mai sus:

– OO1 – autoturisme cu tracţiune faţă şi tracţiune integrală indiferent de capacitatean cilindrică. Aici pot participa concurenţii care au urcat pe podium la finalul unei ediţii“Rally Sprint”

– OO2 – autoturisme cu tracţiune pe spate indiferent de capacitatea cilindrică.

În cadrul ediţiei din acest an există şi o clasă denumită simplu“Open”, unde pot participa doritorii înscrişi la una dintre grupe.

În cadrul acestei etape au participat concurenţi din: Baia Mare, Dej, Livada,Oradea,Vetiş,Carei,Marghita,Sânmartin,Vişeu de Jos, Ungaria (treiechipaje) şiSatu Mare.

În continuare vă prezentăm câştigătorii etapei a III-a pe grupe:

Grupa JN1:

Locul I– David Tarţa- 11 ani (Baia Mare, Suzuki Swift)

Locul II –Alex Balogh -14ani (Satu Mare, Mazda)

Locul III –LeontinIocsak – 13 ani (Livada, Mazda)

Grupa JN2:

Locul I- RákosÁdám- 17 ani (Ungaria, Lada)

Locul II –FlaviuPurgui -15 ani (Satu Mare, Peugeot)

Locul III – Popp Otto – 15 ani (Satu Mare,Mazda)

Grupa ON1:

Locul I – TiberiuFüstös (Dej, Mitsubishi)

Locul II – Nagy Árpád (Marghita, Skoda 100)

Locul III – Peter Havrilah(Baia Mare, Trabant)

Grupa ON2:

Locul I – DoruGăvruţă (Sânmartin, Ford Fiesta)

Locul II – IulianMărcuş (Baia Mare, Dacia 1310)

Locul III – CosminCaraba (Satu Mare, Toyota)

Grupa ON3:

Locul I – CătălinFarcău (Satu Mare, BMW)

Locul II – Cristian D. Popa (Sânmartin, BMW)

Locul III Andrei Pop (Vişeu de Jos, Ford Escort)

Grupa OOP1:

Locul I – Richard Majer (Satu Mare, Honda)

Locul II – KürtiZsolt (Marghita, Honda)

Locul III – MihaiVezendan (Satu Mare, Honda)

Grupa OOP2

Locul I – IoanTirpe( Oradea, BMW)

Locul II – Florin Stecka (Satu Mare, BMW)

Locul III- Marius Feher (Baia Mare, Nissan Skyline)

Grupa OPEN:

Locul I – IoanTirpe( Oradea, BMW)

Locul II – Richard Majer (Satu Mare, Honda)

Locul III – Florin Stecka (Satu Mare, BMW).

Totodată, au mai fost premiaţi singura domnişoară, de 9 ani,Natalia Ramona Iocsakdin Livada, dar şi cel mai tânăr navigator,Darius Toth din Satu Mare.

Fiecare câştigător a primit pe lângă cupe, diplome, medalii şi punctele care i se cuvin conform regulamentului.

 

Comentarii

comentarii

Leave a Reply

Your email address will not be published.