Horea Brenciu, Connect-R şi Andreea Bănică vor cânta de Zilele Judeţului Satu Mare

conecter
Horea Brenciu, Connect-R şi Andreea Bănică sunt doar câteva dintre numele mari care vor urca pe scenă de “Zilele Judeţului” Satu Mare. Distracţia va începe încă de vineri, 21 iunie.  În continuare vă prezentăm programul “Zilelor Judeţului” Satu Mare:

Vineri, 21 iunie 2013:
Scena mare Piața 25 Octombrie:
20:30 – Intonarea imnului României și imnului Europei
20:40 – Program muzical Cvartet “Dinu Lipatti”
21:15 – Discurs oficialități
21:30 – Concert muzică clasică Filarmonica “Dinu Lipatti” în program ”Lacul lebedelor” cu show pirotehnic (jerbe)
22:15 – DJ cu laser show
Sâmbătă 22 iunie 2013:
Centrul Vechi – Piața Libertății
Ora 11:00
Defilare majorete din Carei
Defilare Fanfara din Căpleni
Defilare Cavalerii Pălincii
Parada Portului popular
Ora 11:20 – Discurs oficialități
Ora 11:30 – Festivitate decernare premii ”Concurs de pălincă” ediția IX-a
Începând cu orele 12:00 – Festival folcloric, prezintă Marius Chiș și Orban Nagy
12:00-12:10 Fanfara din Căpleni, dirijor Mircea Câcu
12:10-12:20 Ansamblul folcloric “Ceatăra” Carei
12:20-12:30 Grupul de tapuritoare Racşa
12:30-12:40 Ansamblul folcloric “Rekettye” Carei
12:40-12:50 Ansamblul Oaşul (Negreşti-Oaş)
12:50-13:00 Ansamblul folcloric “Rote Rose” Carei
13:00-13:10 Ansamblul folcloric “Sânzienele” Negreşti-Oaş
Şcoala de arte şi meserii “Gellert Sandor” Micula
13:10-13:20 secţia română – nuntă maramureşeană
13:20-13:30 secţia maghiară-dans popular maghiar
13:30 -13:40 Ansamblul folcloric “Kukurok”
13:40-13:50 Ansamblul folcloric “Florile Tarnei” Tarna Mare
13:50-14:00 Dansuri populare maghiare, Craidorolţ
14:00-14:10 Dans etno Craidorolţ
14:10-14:20 Muzică populară, Terebeşti
14:20-14:30 Recital de poezii, Lazuri
14:30-14:40 Muzică populară, Turulung
14:40-14:50 Ghiţă Blidar
14:50-15:00 George Negrea
Pauză
17:00-17:10 Ansamblul folcloric “Codrenaşii” Corund
17:10-17:20 Ansamblul folcloric “Vatra Ardeleană” Vama
17:20-17:30 Ansamblul folcloric “Tarniţa” Bârsău
17:30-17:40 Corul femeilor din Căpleni
17:40-17:55 Corul din Medieşu Aurit
17:55-18:05 Dans irlandez, Tăşnad
18.05-18.15 Dans codrenesc, Tăşnad
18:15-18:25 Dans german, Tăşnad
18:25-18:35 Dansuri populare Petreşti
18:35-18:50 Ansamblul folcloric “Csodaszarvas” Agriş
18:50-19:10 Grupul de ţâpuritoare din Bixad
19:10-19:20 Sorin Buc
19:20-19:30 Ţâpuritoarele din Batarci
19:30-19:40 Vlad Doroş şi Petrică Zele
19:40-20:00 Elevii Şcolii de Arte Satu Mare
20:00-20:40 Recital folcloric Petrică Mureşan şi orchestra “Horile Sătmarului”, dirijor Florea Ion
20:40-21:20 Recital folcloric Aurel Tămaş
21:20-22:00 Recital folcloric Irina Loghin
Concurs culinar pe trei teme: bogracs, mămăligă, produse patiserie (desert)
Orele 17:00 Decernare premii concurs culinar
Orele 15:00 – 17:00 Concurs de tăiat lemne în faţa Hotelului „Dacia”
Ora 10:00 – 11:00 Concurs desene pe asfalt „Locul unde trăiesc” pe strada 1 Decembrie 1918
Sâmbăta 22 iunie 2013:
Centrul Nou – Pasajul „Corneliu Coposu”
10:00 – Deschiderea oficială a evenimentelor, prezentarea oficialităţilor, antrenorilor şi un moment artistic
10:20 – Demonstraţii de scrimă (Clubul Sportiv Satu Mare, antrenor Dan Şuta)
11:00-12:00 Demonstraţii de box (C.S. Unio, C.S. Voinţa, C.S. Sab Gomez Carei, antrenori Sándor Iosif, Gheţe Liviu şi Sabău Gheorghe)
12:00-13:00 Demonstraţii de karate (C.S. Zanshin, antrenor Igor Bălăcescu)
13,00-19,00: „Marea selecţie” – finala acţiunii de selecţie la trântă (iniţiator Gheorghe Ardelean).
În paralel cu aceste acţiuni, începând cu ora 10.00 vor fi organizate şi concursuri de şah pentru copii şi adulţi, respectiv un simultan acordat de maestrul Ciprian Muntean.
Centrul Nou – scena Piaţa 25 Octombrie:
12:00 – 12:30 muzică uşoară – Centrul Cultural Carei
12:30 – 12:45 dans modern – Centrul Cultural Carei
12:45 – 13:45 muzică uşoară – Şcoala de Arte
13:45 – 14:45 MISS Judeţul Satu Mare – organizatori Şcoala de Arte şi Agenţia „Gaby’s Models”, prezentator Victor Constantinovici
14:45 – 15:45 muzică uşoară – Şcoala de Arte
15:45 – 16:15 „Black River Blues Band”
16:15 – 16:45 – „DᴓTS” – pop-rock alternativ
16:45 – 17:00 muzică pop – „2+1” Şcoala de Arte
17:00 – 18:00 probă de sunet artişti invitaţi
18:15 – 19:00 „Deep Central”
19:15 – 20:15 „Dobradi Akos”
20:30 – 21:15 „Ellie White”
21:30 – 22:45 Vama
23:00 – 24:00 „Connect – R”
Duminică 23 iunie 2013:
Centrul Vechi- Piața Libertății
13:30-13:50 Fanfara din Foieni, dirijor Mircea Câcu
13:50-14:05 Formaţia de dansuri “Rozsmalint” Bogdand
14:05-14:20 Ansamblul folcloric “Crenguţa” Socond
14:20-14:35 Ansamblul folcloric “Bokreta” Oraşu Nou
14:35-14:50 Dansuri populare, Pomi
14:50-15.10 Dansuri populare germane şi majorete din Ciumeşti
15:10-15:25 Dansuri populare, Sanislău
15:25-15:40 Dansuri populare, Tiream
15:40-15:55 Căluşarii din Acâş
15:55-16:10 Dansuri populare, Porumbeşti
16:10-16:25 Grupul de ţâpuritoare din Turţ
16.25-16.45 Dansuri populare, Halmeu
16:45-16:55 Ansamblul folcloric “Muguraşii Moftinului” Moftinu Mic
16:55-17:10 Dansuri populare maghiare, Păuleşti
17:10-17:20 Mihai Muscan şi grupul “Favorit”
17:20-17:30 Muzică populară, Botiz
17:30-17:40 Formaţia de dansuri ţigăneşti
17:40- 17:55 Ansamblul folcloric „Măgura” Târşolţ
17:55-18:15 Muzică populară, Medieşu Aurit
18:15-18:30 Ansamblul “Oşencuţa” din Călineşti-Oaş
18:30-20:00 Palya Bea şi Szokolay Dongo Balazs
20:00-20:20 Elevii Şcolii de Arte Satu Mare
20:20 -20:30 Sorin Buc
20:30-20:45 Ionela Toma
20:45-21:00 Recital folcloric Nicolae Sabău
21:00 – 21:30 Recital Ansamblul folcloric “Transilvania” Baia Mare cu soliştii Dumitru Dobrican, Titus Perşe, Ioana Pricop, Nistorel Dragoş, Ileana Bumbar şi Petrică Mureşan.
21.30-22.00 Recital folcloric Sava Negrean Brudaşcu
Duminică 23 iunie 2013
Centrul Nou – Pasajul „Corneliu Coposu”
13:30-14:30 Demonstraţii de judo (C.S. Unio Satu Mare, antrenor Terely Mihai)
14:30-15:30 Demonstraţii de lupte greco-romane (Clubul Sportiv Satu Mare, antrenor Tudor Barbul)

15:30-16:30 Demonstraţii de karate seniori (C.S. Zanshin, antrenor Igor Bălăcescu)
16:30-16:45 Kangoo Jumps (Kangoo Club Satu Mare, antrenori Beata şi Cristian Belega)
16:45-17:30 Energy Kardio Club Satu Mare prezintă: (antrenori Anzik Arnold, Radu Bura şi Belluska Anita):
Kardio Kick Boxing
Boot Camp
TRX
Paralel cu acestea: Indoor Cycling
17:30-18:30 Thai Box (C.S. Kyogym, antrenor Szűcs Barnabás).
Centrul Nou – scena Piata 25 Octombrie
13:00 – 15:00 muzică uşoară – elevii Şcolii de Arte
15:00 – 15:30 – dans modern – Trupa „Style“ – Palatul Copiilor
15:30 – 16: 00 – dans sportiv – “Royal Dance Club”
16:00 – 16:30 – muzică uşoară – Palatul Copiilor
16:30 – 18:30 – Probe de sunet pentru artiştii invitaţi în concert
18:30 – 19:15 – Andreea Bănică
19:25 – 20:10 – Akcent
20: 15 – 21:00 – Elena Gheorghe
21:05 – 21:25 – XXL Band
21:30 – 22:30 – Balkan Fanatik
22:40 – 24:00 – Horea Brenciu
Orele 24:00 Foc de artificii
Luni 24 iunie 2013:
Scena – Piața 25 Octombrie
10:00 – Slujbă religioasă la Mănăstirea Scărișoara
16:00 – Slujbă religioasă și sfințirea vitraliilor de la Palatul Administrativ din Satu Mare
16:00 – 16:30 – Ansamblul folkloric “Cununa Oaşului” şi Petre Zele
16:30 – 17:00 – muzica populară – elevii şi absolvenţii Şcolii de Arte
17:00 – 18:00 – muzică folk – grupul Parc şi George Negrea
18:00 – 19:00 – muzică uşoară – Şcoala de Arte
19:00 – 19:30 – muzică pop – Suranyi Botond – finalist X Factor
19:30 – 20:00 – muzică pop – Tudor Toduţ – finalist X Factor.

Comentarii

comentarii

Leave a Reply

Your email address will not be published.