Rezultatele etapei judeţene a Concursului de matematică „Olimpiada satelor sătmărene din Transilvania”

matematica-concurs

Şcoala Gimnazială „George Coşbuc” din Medieşu Aurit a găzduit sâmbătă, 25 mai, etapa judeţeană a concursului de matematică „Olimpiada satelor sătmărene din Transilvania”. La competiţie au participat un număr de 93 de copii, elevi în clasele IV-VIII. Primii trei clasaţi de la fiecare clasă vor reprezenta judeţul la faza naţională de la Cluj, competiţie ce va avea loc pe data de 7 iunie.

În continuare vă prezentăm lista primilor clasaţi pe clase de elevi:

 

Numele şi prenumele Clasa Şcoala Premiul obţinut Profesor
COROIAN DAVID IV Şcoala Gimnaziala ”George Coșbuc” Medieșu Aurit I Moldovan Iuliana
GOZAR SERGIU IV Şcoala Gimnaziala ”Vasile Lucaciu” Apa II Supuran Maria
RUS LAVINIA IV Şcoala Gimnaziala ”George Coșbuc” Medieșu Aurit III Moldovan Iuliana
SIKET CAROLINA IV Şcoala Gimnaziala Păulești Menţiune Tamaș Florica
ZVUNKA LORENA MARIA V Școala Gimnazială Odoreu I Pal Dana
OȘAN MIHAI V Școala Gimnazială Culciu Mare II Pop Ionela
MĂLINICI NICOLAE V Şcoala Gimnaziala ”Gheorghe Bulgăr” Sanislău III Moldovan Livia
POR IONELA V Şcoala Gimnaziala ”George Coșbuc” Medieșu Aurit Menţiune Moldovan Gheorghe
ZELE MĂDĂLINA VI Şcoala Gimnaziala ”George Coșbuc” Medieșu Aurit-Iojib I Nicoară Anamaria
HENDRE CRISTINA VI Şcoala Gimnaziala ”George Coșbuc” Medieșu Aurit-Iojib II Nicoară Anamaria
ROATIȘ ANDREA VI Școala Gimnazială Doba III Danci Natalia
PAL ADELA GEORGIANA VI Şcoala Gimnaziala ”Vasile Lucaciu” Apa Mențiune Olari Delia
GROS BIANCA VII Şcoala Gimnaziala ”Vasile Lucaciu” Apa I Gal Ana
POP ADRIAN VII Școala Gimnazială Doba II Danci Natalia
CARDOȘ TEODORA VII Şcoala Gimnaziala ”George Coșbuc” Medieșu Aurit III Meseșan Teodora
RAPOLTI LASZLO VII Școala Gimnazială Vetiș Menţiune Mezei Csilla
POP DIANA PATRICIA VIII Şcoala Gimnaziala ”George Coșbuc” Medieșu Aurit I Moldovan Gheorghe
RUSZ MARIA VIII Şcoala Gimnaziala ”George Coșbuc” Medieșu Aurit II Moldovan Gheorghe
PINTEA DENISA CATALINA VIII Şcoala Gimnaziala ”George Coșbuc” Medieșu Aurit III Moldovan Gheorghe
MIȘCA CLAUDIA FLORENTINA VIII Școala Gimnazială Odoreu Menţiune Pal Dana
CRĂCIUN IOANA DANUSIA VIII Şcoala Gimnaziala ”George Coșbuc” Medieșu Aurit Menţiune Moldovan Gheorghe

 

 

Comentarii

comentarii

Leave a Reply

Your email address will not be published.