Dansatorii sătmăreni în fruntea clasamentului la “Cupa Sătmarului”, ediţia a III-a

cupa-satmarului

Şcoala de Arte Satu Mare, Consiliul Judeţean, Primăria Satu Mare, Casa de Cultura a Sindicatelor şi “Royal Dance Club” au organizat la sfârşitul săptămânii trecute în sala LPS, ediţia a III-a a Concursului Naţional de dans sportiv “Cupa Sătmarului”. La competiţie au fost prezenţi şi cei doi vicepresedinţi ai Federaţiei Române de Dans Sportiv şi patru membri ai Biroului Federal.

La această ediţie au participat peste 350 de perechi de la cele mai puternice centre de dans sportiv din ţară (Oradea, Cluj, Timişoara, Baia Mare, Sighet, Arad), din partea cărora s-au înscris concurenţi pentru concursurile de la categoriile neoficial şi precompetiţional iar din partea Şcolii de Arte din Satu Mare au concurat 20 de perechi.

La deschiderea oficială şi la festivitatea de premiere de sâmbătă (18 mai) seara au participat oficialităţi ai judeţului printre care, respectiv preşedintele Consiliului Judeţean, Adrian Ştef şi viceprimarul Roca Radu.

Perechile de la “Royal Dance Club” şi Şcoala de Arte au obţinut următoarele rezultate la diferitele categorii de vârstă şi clasă:
Ignat Eduard – Nyiki Nadia: locul I la open-latino si locul II la open- standard la categoria de varsta 12-13 ani
Mediesan Luca- Lazar Ioana: locul I la clasa D, locul VI la open basic latino, varsta 14-15 ani
Opre Mihnea – Chereji Iulia: locul I la clasa D, locul III la open basic latino, locul V la open latino, varsta 12-13 ani
Burciu Razvan-Varga Diana: locul I la open standard, locul III la clasa B, locul IV la open latino, varsta 16-18 ani
Koskocsak Raul – Pop Valentina: locul I la open basic latino si locul III la open basic standard, varsta 16-18 ani
Bochis Calin – Stefan Roxana: locul I la open latino, varsta 16-35 ani, pereche mixta Quasar Oradea – Royal Dance Satu Mare
Masculic David – Roatis Iris: locul II la open basic latino si open basic standard, varsta 14-15 ani
Szollosi Thomas – Jurcut Luiza: locul II la clasa D, locul V la open basic latino, varsta 14-15 ani
Horvath Marc – Botis Larisa: locul II la clasa E, varsta 6-9 ani
Ocian Laurentiu – Iagher Ioana: locul III la open basic standard si latino, varsta 14-15 ani
Popa Raul – Savianu Silvia: locul III open latino, varsta 16-35
Pandi Alex – Roman Cristina: locul III la clasa E, varsta 14-15 ani
Stef Armand – Ruba Antonia: locul IV la clasa E, varsta 10-11 ani
Marita Ciprian – Dana Anamaria: locul IV la clasa D si open basic latino, locul VI la open basic standard, varsta 12-13 ani
Denis Cosarca – Torja Cerasela: locul V la clasa E, varsta 10-11 ani
Branga Andrei – Ocian Denisa: locul V la clasa E, varsta 14-15 ani
ani, pereche mixta Stelele Dansului Oradea – Royal Dance Satu Mare
Cordea M Patrick – Stef Astrid: locul II la neoficial si precompetitional, varsta 4-7 ani
Sabau Tudor – Catona Maya: locul II la precompetional si locul IV la neoficial, varsta 8-9 ani
Gratian Mircea – Bontea Madalina: locul II la precompetitional si neoficial, varsta 14-15 ani
Dehenes Denis – Por Larisa: locul III la neoficial, locul IV la precompetitional, varsta 8-9 ani
Ilie Adrian – Bot Denisa: locul III la neoficial, varsta 12-13 ani
Borota Marc – Finta Iulia: locul IV la neoficial, varsta 10-11 ani
Zima Octavian – Marginean Ana: locul V la neofical, varsta 16-35 ani
Silaghi Vlad – Silaghi Anca: locul VI la neoficial, varsta 8-9 ani
Bici Hanna: locul III la solo fete, varsta 5-8 ani
Florescu Teodora: locul V la solo fete, varsta 5-8 ani
Faur Selena: locul II la solo fete, varsta 12-15 ani
Bot Denisa: locul V la solo fete, varsta 9-11 ani.

Comentarii

comentarii

Leave a Reply

Your email address will not be published.