Baschet: CSM Satu Mare a câştigat bătălia pentru medalia de bronz (galerie foto)

csm-sm-bronz-80
csm-sm-bronz-41csm-sm-bronz-42 csm-sm-bronz-79 csm-sm-bronz-78 csm-sm-bronz-77 csm-sm-bronz-76 csm-sm-bronz-75 csm-sm-bronz-74 csm-sm-bronz-73 csm-sm-bronz-72 csm-sm-bronz-71 csm-sm-bronz-70 csm-sm-bronz-69 csm-sm-bronz-68 csm-sm-bronz-67 csm-sm-bronz-66 csm-sm-bronz-65 csm-sm-bronz-64 csm-sm-bronz-63 csm-sm-bronz-62 csm-sm-bronz-61 csm-sm-bronz-60 csm-sm-bronz-59 csm-sm-bronz-58 csm-sm-bronz-57 csm-sm-bronz-56 csm-sm-bronz-55 csm-sm-bronz-54 csm-sm-bronz-53 csm-sm-bronz-52 csm-sm-bronz-51 csm-sm-bronz-50 csm-sm-bronz-49 csm-sm-bronz-48 csm-sm-bronz-47 csm-sm-bronz-46 csm-sm-bronz-45 csm-sm-bronz-44 csm-sm-bronz-43

Bătălia pentru medalia de bronz a Ligii Naţionale de baschet feminin s-a încheiat cu victoria CSM Satu Mare. La capătul unui meci extrem de tensionat elevele lui Dan Fleşeriu au reuşit să se impună în faţa CSU Alba Iulia cu scorul de 75 la 71. Partida a avut loc azi, 7 mai, pe terenul Sălii de sport a LPS Satu Mare, cu începere de la ora 19.00.

Sătmărencele au reuşit să-şi impună jocul încă din primele minute ale partidei, adjudecându-şi primul sfert cu scorul de 21 la 15. În sfertul secund elevele lui Dan Fleşeriu au continuat jocul excelent reuşind să se distanţeze la 7 puncte de adversare (24 la 17), intrând astfel la vestiare cu un avantaj de 13 puncte (45-32).

După pauză au apărut şi emoţiile, adversarele începând să se apropie periculos de mult la puncte de echipa noastră şi reuşind într-un final să ne depăşească în sfertul al III-lea cu scorul de 17 la 19. Emoţiile au crescut în ultima parte a partidei când fetele de la CSU Alba Iulia s-au apropiat la doar 3 puncte de echipa noastră (69-66) însă cele cinci aruncări libere transformate de Părău ne-au distanţat de adversare şi ne-au securizat victoria. Astfel, la finalul partidei tabela de marcaj arăta scorul de 75 la 71 în favoarea CSM Satu Mare.

La finalul meciului a avut loc şi premierea jucătoarelor. Astfel fetele de la CSU Alba Iulia au primit diplome iar baschetbalistele noastre diplome, medalii şi o cupă.