Baschetbalistele de la CSM Satu Mare se întorc învinse de la Alba Iulia

baschet-csm-satumare1
Bătălia decisivă pentru bronzul Ligii Naţionale de baschet feminin se va da la Satu Mare pe data de 7 mai. Şi asta după ce echipa antrenată de Dan Fleşeriu a pierdut cel de-al doilea meci jucat azi, 3 mai, în deplasare, în compania CSU Alba Iulia cu scorul de 69 la 67.

La finalul primului sfert de joc tabela de marcaj arăta scorul de 23 la 21 în favoarea gazdelor. În sfertul al doilea elevele lui Dan Fleşeriu s-au concentrat mai mult reuşind să se impună cu scorul de 14-20, intrând astfel la vestiare cu un avantaj de 4 puncte (37 la 41).

Ultimele două sferturi au fost câştigate de baschetbalistele de la CSU Alba Iulia cu 15-14, respectiv 17-12. Totul s-a jucat în ultima parte a meciului iar norocul le-a surâs gazdelor, care au reuşit să restabilească egalitatea la general (1-1). Astfel, meciul decisiv se va juca pe 7 mai în sala LPS din Satu Mare, cu începere de la ora 18.00.