Victorie muncită pentru CSM Satu Mare(supergalerie foto)

I7D_0461I7D_0442I7D_0386 I7D_0352 I7D_0323 I7D_0318 I7D_0310 I7D_0308 I7D_0251 I7D_0207 I7D_0196 I7D_0189 I7D_0187 I7D_0182 I7D_0177 I7D_0139 I7D_0127 I7D_0118 I7D_0101 I7D_0494
În ultimul meci al sezonului regulat al Ligii Naţionale la baschet feminin, elevele lui Dan Fleşeriu reuşesc să învingă ACS Sepsi SIC Sfântu Gheorghe cu scorul de 74 la 68 asigurându-şi astfel locul III în clasament. Partida a avut loc pe terenul CSM-ului ieri, 27 martie, cu începere de la ora 18.00.

După avalanşa de ratări de la începutul partidei, în cele din urmă echipa antrenată de Fleşeriu reuşeşte să găsească breşa în apărarea adversarelor. Cu toate acestea primul sfert al partidei a fost câştigat de adversare cu scorul de 10 la 16. În sfertul secund baschetbalistele noastre reuşesc să construiască mult mai mult în atac depăşind adversarele cu scorul de 22 la 16. Astfel că, la finalul primei reprize tabela de marcaj arăta scorul de 32 la 32.

Baschetbalistele CSM-ului au controlat şi sfertul al III-lea reuşind să învingă cu scorul de 18 la 13. Fetele noastre şi-au continuat evoluţia bună şi în ultimul sfert de joc reuşind să gestioneze bine finalul partidei cu toate că, cu 4 minute înainte de finalul meciului adversarele au reuşit să ne egaleze (61-61).

În urma victotriei de azi CSM Satu Mare şi-a asigurat locul III, în sezonul regulat. În play-off echipa noastră va întâlni formaţia incomodă a CSBT Alexandria care, aşa cum a declarat tehnicianul echipei noastre, Dan Fleşeriu „reuşeşte să pună probleme multor echipe”. Cu privire la meciul de azi Fleşeriu a declarat că „a fost infernal de greu să se monteze fetele şi să marcheze. Sfântu Gheorghe are o apărare bună iar noi am ratat incredibil de mult la începutul meciului. Dar mă bucur foarte mult pentru victoria de azi deoarece, să nu uităm că zece echipe s-au bătut pentru un loc în paly-of”.