Fetele noastre au bătut Sportul Studențesc cu 84 la 56

baschet-csm-satu-mare-04
Aşa cum era de aşteptat, echipa de baschet a CSM Satu Mare s-a impus fără probleme cu scorul de 56 la 84 în faţa Sportului Studenţesc din Bucureşti. Meciul a avut loc sâmbătă, 2 februarie, cu începere de la ora 17.00. Elevele lui Dan Fleşeriu şi-au impus controlul în teren din primul până în ultimul minut necedând nici unul din sferturi echipei adverse (17-20, 14-22, 19-26 şi 9-16). La pauză tabela de marcaj indica scorul de 31 la 42, în favoarea sătmărencelor.  În cursul zilei de astăzi, 3 februarie, echipa antrenată de Fleşeriu va porni spre Craiova unde va întâlni luni, 4 februarie, de la ora 14.30, SCM-ul din localitate.