Baschet: CSM Satu Mare a bătut lejer Nova Vita Târgu Mureş

baschet
Elevele lui Dan Fleşeriu au bătut fără probleme echipa Nova Vita din Târgu Mureş, cu scorul de 42 la 90. Meciul a avut loc astăzi, 23 ianuarie, în deplasare, cu începere de la ora 14.00.
În primul sfert sătmărencele s-au impus cu scorul de 10 la 18, însă cel de-al doilea sfert s-a dovedit mult mai echilibrat, mureşencele reuşind să se apropie la puncte de echipa antrenată de Dan Fleşeriu (18-19). După pauză fetele noastre şi-au arătat adevărata valoare în teren reuşind să înscrie în sfertul al treilea 25 de puncte în coşul adversarelor de vreme ce mureşencele nu au marcat decât 7 puncte. Ultimul sfert al partidei a aparţinut tot sătmărencelor, reuşind să ia un avans de 23 de puncte în faţa gazdelor (6-29).
În următoarea etapă a Ligii Naţionale la baschet feminin, CSM Satu Mare va întâlni sâmbătă, 26 ianuarie, pe teren propriu, CSU Alba Iulia.