Începe Cupa “Sport Mania” la fotbal

Cupa-spm
24 de echipe de fotbal s-au înscris la Cupa „Sport Mania”, prima competiţie din acest an organizată de Asociaţia Judeţeană de Fotbal (AJF) Satu Mare şi firma Sport Mania. Startul competiţiei se va da miercuri, 9 ianuarie, la ora 08.00.

Potrivit regulamentului stabilit de către organizatori, se califică mai departe primele două clasate din fiecare grupă la care se adaugă încă patru echipe de pe locul trei. Aceste 16 echipe vor juca în sistem eliminatoriu în ziua de vineri, 11 ianuarie.

Iată componenţa grupelor:
GRUPA A
1.GASCA NEBUNA
2.FC APA DE IZVOR
3.SOIMII
4.CS JUNIORUL SATU MARE
GRUPA B
1.OLIMPIA SATU MARE GALBEN
2.SILVANIA SIMLEUL SILVANIEI
3.CS SOMESUL OAR
4.VOINTA 1958 SATMAREL
GRUPA C
1.OLIMPIA SATU MARE ALBASTRU
2.RECOLTA DOROLT
3.FORTUNA CAPLENI
4.GALACTICII
GRUPA D
1.SEPCILE ROSII
2.VOINTA DOBA
3.SPORTUL BOTIZ
4.AS LIVADA
GRUPA E
1.MIKE COMPANY
2.PLOIESII ARDUD
3.STARUINTA BERVENI
4.CRASNA
GRUPA F
1.VICTORIA APA
2.UNIREA PAULESTI
3.SCHWABEN CAMIN
4.DACIA MEDIES

În continuare vă prezentăm programul competiţional:
MIERCURI, 9 ianuarie

GRUPA A,B
ORA 08.00 GASCA NEBUNA -FC APA DE IZVOR
ORA 08.26 SOIMII -CS JUNIORUL SATU MARE
ORA 08.52 OLIMPIA GALBEN -SILVANIA
ORA 09.18 CS SOMESUL OAR – VOINTA 1958 SATMAREL
ORA 09.44 GASCA NEBUNA -SOIMII
ORA 10.10 OLIMPIA GALBEN – CS SOMESUL OAR
ORA 10.36 FC APA DE IZVOR -CS JUNIORUL SATU MARE
ORA 11.02 SILVANIA – VOINTA 1958 SATMAREL
ORA 11.28 GASCA NEBUNA -JUNIORUL SATU MARE
ORA 11.54 OLIMPIA GALBEN -VOINTA 1958 SATMAREL
ORA 12.20 FC APA DE IZVOR -SOIMII
ORA 12.46 SILVANIA -CS SOMESUL OAR

GRUPA C,D
ORA 13.12 OLIMPIA ALBASTRU -GALACTICII
JOI, 10 ianuarie
ORA 08.00 SEPCILE ROSII -VOINTA DOBA
ORA 08.26 OLIMPIA ALBASTRU -RECOLTA DOROLT
ORA 08.52 SPORTUL BOTIZ -AS LIVADA
ORA 09.18 RECOLTA DOROLT -GALACTICII
ORA 09.44 SEPCILE ROSII -SPORTUL BOTIZ
ORA 10.10 FORTUNA CAPLENI -OLIMPIA ALBASTRU
ORA 10.36 VOINTA DOBA -AS LIVADA
ORA 11.02 GALACTICII -FORTUNA CAPLENI
ORA 11.28 SEPCILE ROSII -AS LIVADA
ORA 11.54 FORTUNA CAPLENI -RECOLTA DOROLT
ORA 12.20 VOINTA DOBA -SPORTUL BOTIZ

GRUPA E,F
ORA 12.46 MIKE COMPANY -PLOESII ARDUD
ORA 13.12 INTERNATIONAL -UNIREA PAULESTI
ORA 13.38 STARUINTA BERVENI -CRASNA
ORA 14.04 SCHWABEN CAMIN -DACIA MEDIES
ORA 14.30 MIKE COMPANY -STARUINTA BERVENI
ORA 14.56 INTERNATIONAL – SCHWABEN CAMIN
ORA 15.22 PLOIESII ARDUD -CRASNA
ORA 15.48 UNIREA PAULESTI -DACIA MEDIES
ORA 16.14 MIKE COMPANY -CRASNA
ORA 16.40 INTERNATIONAL -DACIA MEDIES
ORA 17.06 PLOIESII ARDUD -STARUINTA BERVENI
ORA 17.36 UNIREA PAULESTI -SCHWABEN CAMIN.

Comentarii

comentarii

Leave a Reply

Your email address will not be published.