Naţional Sebiş – Olimpia Satu Mare: 3-2

Olimpia Satu Mare a pierdut vineri, 16 noiembrie, în deplasare, cu scorul de 3 la 2, în meciul jucat în compania celor de la Naţional Sebiş.

Gazdele au deschis scorul în minutul 9 al primei reprize prin golul marcat de Coţan. Apoi, în minutul 23 Hanus trimite balonul în poarta adversarilor aducând egalitatea pe tabela de marcaj (1-1). La doar după două minute, Iuhasz aduce echipa noastră în avantaj înscriind în poarta gazdelor. Însă în minutul 33 al primei reprize, sebişenii au obţinut un pennalty, reuşid astfel să egaleze scorul partidei.

Golul victoriei pentru gazde a venit în ultimul minut de prelungiri. Astfel Olimpia Satu Mare se întoarce acasă cu o înfrângere: Naţional Sebiş – FC Olimpia: 3-2.