Patru goluri pentru Olimpia şi … zero pentru Plimob

Olimpia Satu Mare a învins ieri, 22 septembrie, pe teren propriu, CS Plimob Sighetu Marmaţiei cu scorul de 4 la 0. Meciul a avut loc de la ora 17.00.

Elevii lui Tibi Csik şi Lulu Dragomir au prezentat un joc bine organizat dar şi relaxat în acelaşi timp având în vedere că oaspeţii nu au reuşit să creeze probleme de niciun fel galben-albaştrilor. Scorul a fost deschis în minutul 7 al partidei prin golul marcat de Cristian Molnar. La pauză tabela de marcaj arăta scorul de 1 la 0, în favoarea băieţilor noştri. Apoi, în minutul 66 Dănilă este cel care nimereşte în poarta sighetenilor, mărind avantajul în favoarea echipei fanion a Sătmarului la două goluri diferenţă.

Cel care l-a executat pentru a treia oară pe portarul oaspeţilor a fost Micaş, care în minutul 90 trimite balonul în poarta adversă. Peste 3 minute (în minutul 93), Dănilă mai reuşeşte un gol stabilind astfel scorul final al partidei: Olimpia Satu Mare – CS Plimob Sighetu Marmaţiei 4 – 0.

În următoarea etapă, Olimpia Satu Mare va da piept cu Şoimii Pâncota, meci ce se va disputa în deplasare.