CSM Satu Mare – CST BC Alexandria: 86-68

În debutul Ligii Naţionale la baschet feminin, CSM Satu Mare a învins fără probleme CST BC Alexandria, cu scorul de 86 la 68 (21-15, 21-10, 24-17 şi 20-26). Meciul a avut loc ieri, 22 septembrie, de la ora 18.00, în sala de sport a LPS Satu Mare.

Scorul a fost deschis de adversare după ce elevele lui Dan Fleşeriu ratează primele atacuri avute la coşul fetelor din Alexandria. Cu toate acestea, CSM a intrat la vestiare cu un avantaj destul de bun, de 17 puncte, după ce au învins fără probleme în primele două sferturi de joc.

Cel de-al treilea sfert a aparţinut tot sătmărencelor. Echipa oaspete a reuşit să-şi adjudece ultimul sfert de joc, învingând cu 20 la 26, însă strădania fetelor de la CST BC Alexandria nu a fost de ajuns pentru a înclina balanţa în favoarea lor. La finalul partidei, tabela de marcaj arăta scorul de 86 la 68 în favoarea elevelor lui Fleşeriu.