CS Zlatna – Olimpia Satu Mare: 0-2

Olimpia Satu Mare s-a impus astăzi, 15 mai, în deplasare în faţa CS Zlatna, cu scorul de 0 la 2.

Victoria de astăzi ne apropie la doar 3 puncte de liderul seriei, Corona Braşov care a terminat la egalitate (0-0) bătălia cu Gloria II Bistriţa. Echipa noastră a deschis scorul în minutul 11 prin golul marcat de Homorozan. După alte câteva ocazii ratate de elevii lui Tibi Csik şi „Lulu” Dragomir, în minutul 34 Dănilă nimereşte în poarta adversă după ce l-a driblat chiar şi pe portarul gazdelor.

Până la finalul campionatului mai sunt doar trei etape însă jucătorii noştri promit că vor trata fiecare meci cu maximă seriozitate.