USL Satu Mare organizează Zilele Tinereţii

Uniunea Social Liberală Satu Mare, constituită din organizaţiile judeţene ale PSD, PNL şi PC, organizează Zilele Tinereţii la Satu Mare, în zilele de 28 şi 29 aprilie 2012. În fiecare din aceste zile, între orele 16 – 24, în Piaţa 25 Octombrie din municipiul Satu Mare, vor fi organizate manifestări cultural – artistice: muzică populară, muzică uşoară, muzică folk, muzică pop-rock, momente vesele, dans de societate, prezentare de modă, discotecă în aer liber. La manifestările mai importante, prezentatorii oficiali Maria Moiş, Lavinia Goste şi Victor Constantinovici vor fi secondaţi şi completaţi de candidaţii USL pentru funcţiile de primar al municipiului Satu Mare şi de preşedinte al Consiliului Judeţean Satu Mare, Dorel Coica (PSD) respectiv Adrian Ştef (PNL).

În Piaţa 25 Octombrie vor fi amenajate şi terase la care se vor servi băuturi răcoritoare, bere, mititei şi alte preparate la grătar.

Uniunea Social Liberală invită toţi locuitorii municipiului şi judeţului Satu Mare să participe la Zilele Tinereţii. Manifestarea este dedicată în primul rând tineretului, dar sunt invitaţi toţi cei care au avut o tinereţe mai mult sau mai puţin îndepărtată în timp.

Vă transmitem alăturat programul artistic din zilele de 28 şi 29 aprilie 2012.

Locaţie: Satu Mare Piaţa 25 Octombrie
Program artistic: orele 16 -24
Prezentatori: Maria Moiş, Lavinia Goste , Victor Constantinovici

Sâmbătă

Ora 16.00 – 16.30: Petrică Mureşan – muzică populară
Ora 16.30 – 16.45: Ionela Toma – muzică populară
Ora 16.45 – 17.10: Petre şi Petrică Zele – muzică populară
Ora 17.10 – 17.25: Marius Chiş – momente vesele
Ora 17.20 – 17.40: Palatul copiilor – muzică folk
Ora 17.40 – 18.00: Şcoala de Arte– muzică uşoară şi Royal Dance Club – dans de societate

Ora 18.00 – 18.30: Taraful Ceatăra – muzică populară
Ora 18.30 – 19.00: Octavian Bud şi George Negrea – muzică folk
Ora 19.00 – 19.30: Lavinia Goste – muzică populară
Ora 19.30 – 21.00: Trupa XXL – muzică pop-rock
Ora 21.00 – 24.00: DJ Raul Russu & MC Glow

Duminică

Ora 16.00 – 16.20: Palatul copiilor – muzică uşoară
Ora 16.20 – 16.45: Gaby’s Models – prezentare de modă
Ora 16.45 – 17.00: Marius Chiş – momente vesele
Ora 17.00 – 17.30: Angela Munteanu – muzică populară
Ora 17.30 – 18.00: Şcoala de Arte – muzică uşoară şi Royal Dance Club – dans de societate

Ora 18.00 – 18.30: Lavinia Goste – muzică populară
Ora 18.30 – 19.00: Maria Tripon – muzică populară
Ora 19.00 – 19.30: Nicolae Mureşan – muzică populară
Ora 19.30 – 21.00: Desperado – muzică pop-rock
Ora 21.00 – 24.00: DJ Fabio Da Lera & MC Alena

Comentarii

comentarii

Leave a Reply

Your email address will not be published.