CSM Satu Mare – CSM Bucureşti 25-28

Handbaliştii de la CSM Satu Mare au pierdut astăzi, 12 februarie, pe teren propriu în faţa echipei CSM Bucureşti cu scorul de 25 la 28. Meciul a avut loc de la ora 17.00 în sala de sport a LPS Satu Mare.

Oaspeţii au preluat conducerea din primele minute de joc, băieţii noştri reuşind egalarea doar în minutul 11 când tabela de marcaj arăta scorul de 6 la 6. Finalul primei reprize a adus o diferenţă de două goluri între cele două echipe (9-11), în favoarea oaspeţilor. În minutul 5 al reprizei secunde elevii lui Palko şi Istrate au reuşit din nou egalarea (12-12) însă în minutul 40 al partidei bucureştenii s-au distanţat la trei puncte de CSM Satu Mare, tabela de marcaj indicând scorul de 13 la 16 pentru CSM Bucureşti. Am reuşit să ne apropiem la doar un punct de echipa din capitală în minutul 48 însă, până la finalul meciului oaspeţii au luat un avans de trei puncte fixând astfel scorul final al partidei de astăzi: CSM Satu Mare – CSM Bucureşti 25 la 28.