Sănătatea Cluj – Olimpia Satu Mare 3-1

Olimpia Satu Mare a pierdut vineri, 11 noiembrie, în deplasare în faţa echipei Sănătatea Cluj cu scorul de 3 la 1. După un sfert de oră de joc echipa noastră s-a văzut condusă în urma golului marcat de Ghiorma. La pauză, tabela de marcaj arăta scorul de 2 la 0 în favoarea clujenilor. Adversarii au nimerit poarta noastră pentru a treia oară în minutul 7 al reprizei secunde. Pentru sătmăreni a marcat Prodan astfel că scorul final a fost de 3-1, în favoarea gazdelor.

Fotbaliştii sătmăreni vor mai juca sîmbătă partida de pe teren propriu cu Universitatea II Cluj Napoca, iar apoi , meciul final al turului va avea loc în deplasare cu SESO Câmpia Turzii.  În clasament, pe primul loc se află în continuare CSM Corona Brașov și Avîntul Reghin cu 27 puncte, urmate de U II Cluj cu 26 p , Seso Cîmpia Turzii și Olimpia cu 25 puncte.