Olimpia Satu Mare – Unirea Ungheni: 2-1

Olimpia Satu Mare a trecut astăzi, 8 octombrie, cu brio de echipa de la Unirea Ungheni. La sfârşitul partidei, tabela de marcaj arăta scorul de 2-1 în favoarea băieţilor noştri. Meciul s-a disputat de la ora 15.00 pe Stadionul Olimpia.

Dacă primele 45 de minute de joc au trecut fără ca vreuna dintre echipe să înscrie în poarta adversarilor, repriza a doua a înclinat balanţa în favoarea echipei noastre. Scorul a fost deschis de Daniel Feier, iar la doar câteva minute a venit şi cel de-al doilea gol direct din „bocancul” lui Dan Gavrilescu, crescând avantajul Olimpiei la 2-0. Apoi au înscris şi adversarii fixând astfel scorul final al partidei, Olimpia Satu Mare – Unirea Ungheni: 2-1.