Victorie pentru Olimpia Satu Mare

Olimpia Satu Mare şi-a consolidat sâmbătă, 19 martie, poziţia de lider a Diviziei D după ce a învins în deplasare Energia Negreşti-Oaş la un scor de 4 la 1. Primii care au marcat au fost jucătorii Olimpiei Satu Mare. Scorul a fost deschis de Mureşan în minutul 36 a primei reprize iar doar după 3 minute de joc a venit Marinaş să crească diferenţa la două goluri pe tabela de marcaj în favoarea fotbaliştilor de la Olimpia. La pauză, echipa sătmăreană conducea cu 2 la 0 în faţa negreştenilor. Diferenţa a crescut în minutul 67 a partidei când a marcat Micaş în favoarea Olimpiei. După doar două minute a înscris şi Gavrilescu în poarta negreştenilor mărind diferenţa la patru goluri. Cel care a redus din diferenţa pe tabela de marcaj a fost Ardelean care a nimerit poarta Olimpiei stabilind astfel scorul final de 4 – 1.